Innovatív megoldások a nyílászárók világában
2024-05-28
Az energiatakarékos és okos otthonokban a nyílászárók szerepe kulcsfontosságú az energiahatékonyság és a komfort biztosítása érdekében. Az utóbbi években számos innovatív megoldás született, amelyek nemcsak az energiafogyasztás csökkentését célozzák meg, hanem a lakók kényelmét is növelik. Ezek az újítások több területet is érintenek, beleértve az üvegtechnológiát, az intelligens rendszereket és a környezeti fenntarthatóságot.
Anyagok és tervezés
A gyártók által használt kifinomult, minőségi anyagok és az innovatív tervezés nagyban hozzájárul a nyílászáról funkcionalitásánál és esztétikájának javításához. A modern nyílászárók az energiatakarékosság mellett a hangszigetelésben is jelentős javulást értek el. Az akusztikus tömítések és több rétegű üveg kombinációja hatékonyan csökkenti a külső zajt, hozzájárulva a belső tér nyugalmához. Az üvegrétegek közötti légrések és speciális gázok hatékonyan csillapítják a hanghullámokat, amely igen fontos szempont elsősorban a városi környezetben és a zajos területeken.
A többrétegű üvegezés, főként a háromrétegű ablakok nem csak a hangszigetelés terén értek el jobb eredményeket, de jelentősen növelték hőszigetelő képességüket. Az egyes üvegrétegek közé kerülő kripton vagy argon gázok alacsony hővezetőképesége minimalizálja a hőveszteséget, hozzájárulva ezzel a fűtési és hűtési költségeink csökkentéséhez. Tovább fokozhatjuk a hatást, ha a többrétegű üvegezéssel rendelkező nyílászárókat alacsony emissziós úgynevezett Low-e bevonattal látjuk el. A bevonattal ellátott üvegfelületek képesek visszaverni az infravörös sugarakat és csökkentik a hőveszteséget, mely természetesen tovább növeli otthonaink, épületeink energiahatékonyságát.
Okos ablakok
A nyílászárók területén jelentős fejlődések mentek végben az utóbbi években, hozzájárulva ezzel a komfortérzet növeléséhez. A kényelem maximalizálásban és az energiahatékonyság növelésében ma már kulcsszerepet játszanak az automatizált és intelligens ablakok.
Napjainkban az egyik legnagyobb előrelépés a smart windows vagy másnéven okos ablakok területén történik. Ezek az ablakok speciális anyagok felhasználásával a különböző környezeti hatásokra reagálva, a külső környezeti feltételekhez igazítják tulajdonságaikat a komfortérzet és az energiafelhasználás optimalizálása érdekében. Ilyenek például az elektrokromatikus ablakok, melyek elektromos feszültség segítségével változtatják árnyalatukat így szabályozzák a fény és a hő bejutását az épületbe. Ezek az üvegfelületek több réteg speciális anyagot tartalmaznak, melyek feszültség hatására megváltoztatják fényáteresztő képességüket. Ezzel szemben a termokróm ablakok az átlátszóságukat a külső hőmérséklet alapján olyan anyagokat felhasználva tudják szabályozni, mint a vanádium-dioxid. Ennek nagy előnye, hogy a nyári kánikula idején csökkenteni tudjuk a beáramló hő mennyiségét hűvösebbé téve ezzel otthonainkat, anélkül, hogy teljesen kizárnánk a természetes fényt.
Integrált rendszerek
Napjainkban számos otthon és munkahely rendelkezik már okos rendszerrel, melyekbe integrálhatjuk nyílászáróinkat, így lehetővé téve azok távoli vezérlését és automatizálásukat. Ez a funkció nem csak az energiahatékonyságot, de a kényelmet, a biztonságot és az életminőséget is jelentősen növeli. Ezek az ajtók és ablakok olyan érzékelőkkel vannak felszerelve, melyek lehetővé teszik távoli irányításukat okostelefonok vagy tabletek segítségével legyen szó az ajtók és ablakok nyitásáról és zárásáról, valamint a redőnyök és árnyékolók állításának lehetőségeiről. Nem csak intelligens vezérlésről beszélhetünk, de az okos nyílászáról különböző automatizációs szabályokat is támogatnak. Ilyenek például az időzítések, mozgásérzékelők aktiválása, de akár az időjárási körülményeket is ide sorolhatjuk.
Nyílászárók épületfizikai értékei és jelentésük
Modern építőanyagok környezeti hatásai
Termékeink
FÜGGÖNYFAL ÉS ÜVEGTETŐ RENDSZEREK
MŰANYAG, FÉM AJTÓ- ÉS ABLAKRENDSZEREK
TŰZ- ÉS FÜSTGÁTLÓ AJTÓ- ÉS ABLAK RENDSZEREK
HŐ ÉS FÜSTELVEZETŐ RENDSZEREK (NRWG)
IPARI NYILÁSZÁRÓK
ÁRNYÉKOLÁSTECHNIKA
EGYÉB KIEGÉSZÍTŐ SZERKEZETEK
Referenciáink
Aquaticum Strand
A debreceni Aquaticum Strandfürdő tervezése során a cél az volt, hogy az új fürdő egyedi és természetközeli élményt...
RÉSZLETEKFabó Éva Sportuszoda
A dunaújvárosi Fabó Éva Sportuszoda épülete az 1970-es évek végén készült el, Péchy Imre tervei alapján. Az...
RÉSZLETEKSensirion gyárcsarnok
A 2021-ben átadott debreceni Sensirion egy korszerű, 5000 négyzetméteres létesítményt foglal magába a Debreceni Regionális és...
RÉSZLETEKForest Offices
A Debreceni Forest Offices irodaház 2018 utolsó negyedévében került átadásra, az Új Főnix Terv részeként valósult meg,...
RÉSZLETEKCsokonai Nemzeti Színház felújítása
A debreceni Csokonai Nemzeti Színház felújításának egyik kiemelkedő eleme a főbejárat lenyűgöző, keret nélküli...
RÉSZLETEKRákóczi Tábor, Hotel és Rendezvényközpont
A Rákóczi Tábor és Rendezvényközpont korábbi épületegyüttese az 1970-es években épült V. Csízy Klára...
RÉSZLETEKSauska Borászat
A borászat Rátka és Mád között helyezkedik el a Padi-hegyet teszi különlegesség a két egyenként 36 méter...
RÉSZLETEKMillenáris "G" épület
A jelenlegi Millenáris területén épült gyártelep számos, különböző időszakban épület ipari épület...
RÉSZLETEKDebreceni Nemzetközi Iskola
A Debreceni Nemzetközi Iskola épülete különleges építészeti koncepcióval készült. Formája egy kör, amely...
RÉSZLETEKInnovációs Központ
A debreceni Innovációs Központ létrehozásának célja, hogy az egyetem hallgatóinak és dolgozóinak egy modern, kényelmes teret...
RÉSZLETEK